Naše pomocné i hlavní pohonné jednotky pohání stovky letounů a vrtulníků

Letecký výrobní program je jedním z pilířů PBS Velká Bíteš. Přístroje a zařízení do letadel navrhujeme a vyrábíme více než 45 let. Díky získaným zkušenostem je dnes vývojový tým ve spolupráci s výrobou schopen zahrnout požadavky zákazníků do modifikací stávajících i zcela nových výrobků.


Naše pomocné energetické jednotky (PEJ/APU) a klimatizační systémy (ECS) našly uplatnění u výrobců letounů a vrtulníků po celém světě. Mezi úspěšné výrobky posledních let patří i řada hlavních pohonných jednotek – turbínové, turbovrtulové a turbohřídelové motory pro malé pilotované i nepilotované letouny a vrtulníky.Poskytujeme celou řadu subdodávek směřujících do segmentu letectví, jako např. galvanické povrchové úpravy, přesné odlitky rozváděcích kol a lopatek plynových spalovacích turbín leteckých motorů nebo přesné obrábění.

Důležitou součástí leteckého programu je vlastní zkušebna, kde se testují finální produkty. Výrobní proces se zde řídí systémem jakosti AS 9100, ISO 14 001 či ISO 9001.

V současné době převažuje export výrobků do zahraničí, především do Ruska, Číny, Spojených arabských Emirátů, Španělska, Indie, Švýcarska a dalších zemí amerického a jihoamerického kontinentu. Našim cílem do budoucna je rozšíření výrobků pro letectví do celého světa.


Naši zákazníci