Výrobní program Divize přesného lití

Dopravní průmysl

  • Kola a lopatky turbodmychadel
  • Komponenty turbodmychadel
Dlouhodobě naši zákazníci oceňují kompetence v oblasti náročných odlitků komponentů turbodmychadel. Patří mezi ně oběžná a rozváděcí kola i lopatky turbodmychadel. Tyto odlitky vyrábíme ze slitin IN 713C a IN 713LC. Kola, lopatky a komponenty turbodmychadel dodáváme pro výrobce turbodmychadel v Německu, Švýcarsku, České republice i ve Velké Británii.

Rozsah rozměrů vyráběných kol: ø50 ÷ ø400 mm
Rozsah hmotností vyráběných kol: 0,15 ÷ 44 kg

 

Energetický průmysl

  • Rotorové a statorové lopatky plynových turbín
Pro stacionární plynové turbíny odléváme oběžné a rozváděcí lopatky. Jde o odlitky z materiálů IN 738C, IN 713LC, Mar M247 a B1914. Odlitky lopatek dodáváme výrobcům turbín a servisním organizacím od Spojených států po Rusko.

Rozsah délkových rozměrů vyráběných lopatek: 50 - 400 mm
Rozsah hmotností vyráběných lopatek: 0,1 ÷ 6,2 kg

 

Letecký průmysl

  • Oběžná a rozváděcí kola turbínových motorů
  • Oběžná a rozváděcí kola pomocných energetických jednotek
  • Části klimatizačního systému letounů
Svým zákazníkům v leteckém průmyslu odléváme oběžná a rozváděcí kola pomocných energetických jednotek, proudových motorů a komponentů klimatizačních systémů. Jedná se o technicky velice náročné odlitky, pracující za teplot až 950°C. Mezi nejnáročnější odlitky patří přesně lité odlitky oběžných a rozváděcích kol proudového motoru TJ100. Tato kola jsou odlévána z materiálu IN 713LC a IN 792-5A. Jako konstrukční materiál pro oběžná a rozváděcí kola pomocných energetických jednotek je použitý materiál IN 713LC.

 

Sklářský průmysl – skelná vata

  • Rozvlákňovací hlavy
Dlouhodobě jsme partnerem předních výrobců izolačních materiálů do stavebnictví na bázi skelné vaty. Výrobcům v celé Evropě dodáváme odlitky rozvlákňovacích hlav. Jedná se o velice náročné odlitky ze superslitin na bázi niklu, označovaných 141I, případně 2.4879 nebo z Co-slitin.

Rozsah rozměrů vyráběných hlav: ø300 ÷ ø520 mm
Rozsah hmotností vyráběných hlav: 9 ÷ 30 kg

 

Zdravotnictví

  • Kolenní náhrady
Jedná se o odlitky pro zdravotnictví. Vzhledem k účelu použití jsou na tyto odlitky kladeny velké nároky. Máme zvládnutou technologii přesného lití více jak deseti různých typů potřebných odlitků ze superslitin na bázi kobaltu. Naši technici slévárny se přímo podílejí na vývoji dalších typů komponentů.

 

Formy pro přesné lití

Vysoce přesné kovové formy pro výrobu voskových modelů odlitků jsou vyráběny v rámci naší společnosti. Pomocí této technologie jsme schopni dosahovat vysoké přesnosti odlitků, které nedosáhneme žádnou jinou technologií odlévání. Formy jsou konstruovány našimi odborníky za pomocí programu Pro/ENGINEER. Naši zkušení a vyškolení profesionálové v oboru přesného lití jsou ve spolupráci se zákazníkem schopni nalézt vždy optimální řešení výroby požadovaného odlitku.


Pístní kroužky

V PBS Velká Bíteš máme dlouholeté zkušenosti s přesnými litím pístních kroužků – sedlo sacího výfuku z materiálu Stellit 6 a sedlo výfukového ventilu Stellit 12.

Liti-obrabeni.pdf

Lopatky-turbin.pdf

Odlitky-rozvadeci-kola.pdf

Turbodmychadlova-kola.pdf

Catalogue-GAS-TURBINE-SPARE-PARTS.pdf