Louhování odlitků

Divize přesného lití nově disponuje technologií odstraňování keramických jader v louhovacím autoklávu, který zajistí odstranění keramických jader v odlitcích pro náročné aplikace nejen v energetickém průmyslu. Díky této technologii  je snazší dokonale odstranit i složitá keramická jádra v krátkém čase

Pro louhování je možné použít jádra s minimálním podílem SiO2 80% díky použitému agresivnímu prostředí draselného louhu (KOH) s koncentrací 38 – 42 %. Jsme schopni louhovat dílce do maximálního průměru 500 mm a maximální výšku 460 mm s maximální průběžnou dobou jednoho procesu 3 dny. U standardních a ověřených dílů je možné časovou náročnost snížit až o několik hodin. 
 
Věříme, že nové zařízení podpoří rostoucí poptávku po vyšší účinnosti, lepším tahu a ekonomičnosti provozu turbín, ve kterých jsou použity složité dílce s komplexními dutinami, jejichž čištění je problematické a technologie louhování se často stává jedinou použitelnou možností pro zajištění náročných zákaznických požadavků.

Tato technologie byla pořízena v rámci projektu "Inovace procesu výroby přesně litých odlitků žárových částí leteckých motorů, stacionárních plynových turbín  a radiálních kol turbodmychadel".