Přivítali jsme významnou návštěvu

PBS Velká Bíteš měla tu čest dne 5. září 2016 představit svůj výrobní program a část ze svých výrobních prostor předsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Janu Hamáčkovi.

Jan Hamáček v rámci své návštěvy Kraje Vysočina nevynechal návštěvu významného strojírenského výrobce PBS Velká Bíteš. V úvodu návštěvy si Jan Hamáček a další členové delegace tvoření ze zástupců Poslanecké sněmovny ČR a Kraje Vysočina vyslechli představení společnosti od generálního ředitele Ing. Milana Macholána. V rámci prezentace zaznělo jak představení výrobního programu – letecké techniky včetně dodávek do Armády ČR, tak i přesně litých odlitků, dekantačních odstředivek, ale i služeb obrábění a montáží technologických celků, stejně jako výroby průmyslových turbín a kotlů v rámci skupiny PBS. Mezi hlavní body programu se řadila i politika zaměstnanosti v regionu Velké Bíteše a okolí.

Poté měl Jan Hamáček v doprovodu delegace a novinářů možnost zhlédnout konkrétní výrobky PBS Velká Bíteš v rámci přichystané výstavy produktů a také prohlédnout si atraktivní prostory zkušebny divize letecké techniky, kde probíhají zkoušky pomocných energetických jednotek, turbínových a proudových motorů. Pan předseda si vyzkoušel, jak se přidávají otáčky turbovrtulovému motoru TP100.  Dále měl pan předseda Hamáček možnost absolvovat atraktivní prohlídku výrobních prostor na divizi přesného lití, kde jeho pozornost především upoutala robotická technologie na obalování a nejnovější vakuové pece.

„Byli jsme velice poctěni touto příjemnou a vzácnou návštěvou. Věříme, že politické návštěvy budou mít oboustranný efekt, to znamená, že nám přinesou vyšší povědomí o naší společnosti mezi státními činiteli, ale i naši zákazníci se ujistí v tom, že jsme spolehlivým partnerem, který je v centru pozornosti obchodních i politických jednání,“ uvedl generální ředitel PBS Velká Bíteš, a. s. Ing. Milan Macholán.