PBS členem European Turbine Network

PBS Velká Bíteš jako významný výrobce odlitků lopatek plynových turbín vstoupila do evropské asociace European Turbine Network, která sdružuje všechna významná jména z oblasti vývoje, výroby a údržby plynových turbín. V současné době má 107 členů převážně z Evropské unie. 

ETN je složená z odborníků z různých zemí zastupujících celý řetězec, a to od výroby energie, ropných a plynárenských společností, OEM, přes výzkumné a vývojové ústavy, dodavatele a poskytovatele služeb, až po technologické poradenské společnosti a průmyslová sdružení. ETN sleduje za cíl, že společnou strategií a úsilím v oblasti výzkumu mezi všemi zúčastněnými stranami, spolu s podpůrnou politikou EU v oblasti energetiky a výzkumu, bude umožněn růst a zvýšení konkurenceschopnosti odvětví s plynovými turbínami v Evropě.

Společnost PBS Velká Bíteš hodnotí své členství v této asociaci jako významnou platformu pro jednání s představiteli mnoha firem z oblasti plynových turbín, jako významný nástroj interakce a zdroj informací.