Galakoncert Dagmar Peckové - Hříšnice

Při příležitosti 200 let od svého založení skupina PBS Group podpořila vznik nového alba Dagmar Peckové "Hříšnice". Galakoncert a požehnání CD se uskutečnili 24. března 2015 v pražském Rudolfinu.

Netradičnost této nahrávky spočívá především v tom, že všechny postavy z árií, které zde paní Dagmar Pecková ztvárnila, spojuje jeden společný jmenovatel, a tím je hřích. Všechny árie jsou áriemi hříšnic. Každá z těchto žen se provinila proti někomu i proti sobě. Jediným lékem proti lidskému hříchu a provinění je jeho odpuštění. Právě odpuštění je esenciálním lékem, který dokáže uzdravit nemocnou lidskou duši i vztahy. A my toto silné téma chceme přenést i mezi širokou veřejnost prostřednictvím této nahrávky.

Dagmar Pecková se narodila v Chrudimi. Studovala na konzervatoři v Praze. Po angažmá v Saské státní opeře v Drážďanech byla několik let členkou Německé státní opery v Berlíně. Ve své úspěšné kariéře Dagmar Pecková vystupovala na předních světových scénách.
V roce 2014 přijala pozvání České filharmonie na její podzimní turné do USA a byla pro velký úspěch opětovně pozvána k provedení Dvořákových Biblických písní s Vídeňskými filharmoniky do Vídně, Katowic a Bratislavy.